11/12/2022 - Decembris, 2022

Ir notikušas ļoti lielas un nozīmīgas pārmaiņas.

Esam pārgājuši uz divām pamata sistēmas jaunākajām versijām:

 • Angular 14.2 -> Angular 15.0.0
 • Material 2 -> Material 3

Ja pāreja no Material 2 uz 3 bija ierindas process, jo visas sistēmas komponentes bija centralizētas, tad pāreja no Angular 14 uz Angular 15 norisēja gandrīz mēnesi (tas tika izlaists 16. novembrī), jo bija diezgan daudz kas jāpārprogrammē. Pagaidām izskatās, ka darbs ir pabeigts, bet visādi brīnumi var atklāties procesa laikā.

Izmaiņas ir uzreiz saredzamas. Dizains ir pamainījies un ir uzsākts fināla pārejas process no vecā Bootstrap uz jauno Material, tā ka drīzumā visu redzēsiet paši.

Lūdzam uzreiz rakstīt, ja kaut kas neiet.

Turpinam darbu pie jaunā saita.

06/11/2022 - Novembra ziņas

Pa šo diezgan ilgo klusēšanas laiku ir ieviesta nozīmīga apakšsistēma, kas dod lielas priekšrocības mūsu klientiem. Tā ir banklink un norēķinu karšu apmaksas integrācija. Šī integrācija aizņēma trīs mēnešu darbu. Tāpēc bija tāds garāks klusums no mūsu puses.

Tagad varam integrēt jebkurā internetveikalā norēķinus tiešsaistē ne tikai ar PayPal palīdzību, bet arī ar Igaunijas uzņēmuma Maksekeskus AS ārpakalpojumu, kas nodrošina internetbanku tiešsaistes apmaksu. Apmaksas reģistrācija ir integrēta SYSā ar visu transakciju arhīvu.

Atgādinam, ka turpinam tīrīt SYSa nepilnības un palielināt sistēmas veiktspēju un ērtumu.

Strādājam pie jaunas mājaslapas izveides ar klienta darba telpu, kur varēsiet redzēt savus aktīvos pakalpojumus, par ko maksājat, izsniegto rēķinu arhīvu, iespēju pasūtīt jaunu pakalpojumu utt. Kad tas būs gatavs - nevaru pateikt, bet jūs to noteikti pamanīsiet.

05/06/2022 - Jūnija ziņas

Aizvadot karalienes Elizabetes II 70 valdīšanas gadu jubileju, esam atgriezušies ar jaunu ziņu.

Pirmkārt, atkal jauns SYS programmatūras versijas atjauninājums - tagad strādājam ar versiju 14.0.0

Otrkārt, esam pielikuši pie sistēmas administrēšanas moduļa e-pastu servera administrēšanas moduli.

E-pastu administrēšanas modulis ļauj konfigurēt gan lokāli esošos, gan attālināti esošos pasta serverus, kas ir sakonfigurēti ar šādu programmatūru: Postfix, Dovecot 2, Spamassassin, DKIM, DMARC, PowerDNS+DNSSEC, MySQL. Katram SYSa lietotājam var piešķirt viena vai vairāku domēnu administrēšanas iespējas - pievienot, labot vai dzēst pastkastes, lietotājus un e-pastu aliasus.

Plus pie visa šādi tādi stila un kļūdu labojumi.

Gaidam atsauksmes.

20/03/2022 - Pavasarīgie jaunumi

Kaut arī pasaulē notiek daudz svarīgas un nozīmīgas lietas, neskatoties uz to, mēs turpinam strādāt un attīstīt savu sistēmu.

Noliktavas uzskaite

Ir pielikta kritisko atlikumu atskaite. Ja ir atzīmēti kritiskie atlikumi (sk. preču katalogu), jūs varēsiet redzēt tekošo kritisko preču daudzumu statusu. Atskaitē var ielādēt sarakstu ar visām precēm, kuru atlikums ir vienāds vai mazāks ar kritisko atlikumu skaitu.

Rēķini, pavadzīmes, apaļošana

Sakarā ar dažādu grāmatvedības programmu priekš- un pēc- aprēķina summu apaļošanas realizācijas principiem esam ieintegrējuši savu iekšējo "slēdzi". Tagad varam ieslēgt apaļošanas algoritmus divējādi (viens no diviem):

 • summas tiek apaļotas rēķinos katrā rindā atsevišķi, un pec tam arī tiek noapaļota kopējā summa,
 • nekas netiek apaļots, tiek noapaļota tikai rezultējošā summa,

Skeleta redaktora dizaina izmaiņas

Atkal (jau kuro reizi) esam pārrakstījuši preču skeleta izskatu. Šoreiz to var nosaukt par pabeigtu. Tas ir palicis vēl pievilcīgāks un izmanto iebūvētos pārlūka resursus, tā ka tas arī strādā ātrāk.

29/01/2022 - 1C: jaunie rēķini

Turpinot integrāciju ar 1C grāmatvedības uzskaites programmu, ir jaunumi:

ja tiek izveidots jauns rēķins (pasūtījums, rēķins, pavadzīme,... utt), tā noklusētais statuss būs "nesūtīt uz 1C". Tas ir izdarīts tāpēc, ka, manuāli izveidojot jaunu dokumentu, tas ir tukšs un lieki noslogot 1C ar nevajadzīgiem nepabeigtu rēķinu atjauninājumiem ir, acīmredzot, nevajadzīgs papildus darbs 1C grāmatvedības uzskaites programmai. Kad rēķina ievade vai izmaiņu rediģēšana būs pabeigta, šo statusu var nomainīt un rēķins būs nogādāts uz 1C.

Šo statusu var mainīt. Rēķina pilnajā formā ir ielikts "ķeksis", kuru var uzlikt un noņemt, atkarībā no tā, vai ir vajadzība šo atvērto rēķinu nosūtīt uz 1C vai nē.

Ir pielikti jauni 1C rēķinu sinhronizācijas statusi: "Rēķins vēl nav nosūtīts uz 1C" un "Rēķins netiks sūtīts uz 1C".

27/01/2022 - Jaunumi rēķinu modulī

Turpinot integrāciju ar 1C grāmatvedības sistēmu, ir šādi tādi jaunumi "noklusētās cenas" aprēķinā.

Sakarā ar to, ka esam integrējuši lietotāju "speciālo cenu grupas", parādījās vajadzība modificēt rēķinu rindas ievades kārtību:

 • ja rēķina partnerfirma ir piesaistīta kādai no grupām, noklusētā cena (ja rēķina rindas ievades formā lauciņā "cena" ieliek nulli vai atstāj tukšu) tiek ņemta no šīs grupas cenas
 • ja tāda "grupas cena" vispār eksistē un ir ielikta preces kartiņā, cenas ievades lauciņā iekavās tā tiek parādītā (domāts kā informācija operatoram)
 • ja cena ir ielikta automātā (noklusētā), tā tiek rēķināta kā akcijas cena, par pamatu ņemot bāzes cenu (tā ir galvenā pārdošanas cena) un tiek aprēķināta atlaide procentos

Esam izlabojuši nepilnību ar pamata akcijas cenas aprēķinu. Ja cena ir noklusētā, un prece ir akcijas prece (ir ielikts akcijas cenas ķeksis), cena tiek aprēķināta kā augstāk aprakstīts ņemot lietotāju grupas cenu.

Gribētu vērst uzmanību tam, ka noklusētā cena tiek likti tikai un vienīgi tad, ja cenas lauciņš ir tukšs vai nulle, tātad operatoram ir brīva izvēle - vai izmantot automātisko aprēķinu, vai ievadīt manuāli.

Papildus pie šīm cenām tagad rēķina "galvā" ir redzams pēdējais datums un laiks, kad rēķins ir ticis nosūtīts uz 1C grāmatvedības uzskaiti.

Kā arī var redzēt pēdējo datumu un laiku, kad pasūtījums ir ticis nosūtīts/atdots klientam un pēdējais rēķina atjaunošanas laiks, kad tas atnācis no 1C grāmatvedības uzskaites sistēmas.

Tā kā šīs izmaiņas ir kritiskas, lūdzam pievērst uzmanību par iespējamām kļūdam. Kļūdu gadījumā lūdzam kontaktēties ar mums.

16/01/2022 - Atjaunota programmatūra

Šodien atjaunojām programmatūru.

Tagad tā ir 13.1.2

Ja kaut kas neiet, lūdzu rakstiet kontaktformā.

31/12/2021 - Laimīgu Jauno 2022. gadu!

Gribētu ne tikai visus apsveikt Jaunajā tīģera gadā, bet arī izstāstīt par jaunumiem SYSā.

Pirmkārt, klientu datu bāzē automātiski tiek ieslēgta klientu cenu grupu izvēle filtrēšanai, ja klientu cenu grupas ir ieslēgtas. Atgādinu, ka klientu cenu grupās var piesaistīt klientus un piesaistīt tiem klientiem speciālas cenas (kā varētu saprast no nosaukuma). Tādas grupas tika izveidotas savietojamībai ar grāmatvedības uzskaites sistēmu 1C, kur tādas cenu grupas veiksmīgi pielieto jau gadiem ilgi. Ja jums ir izstrādāta īpaša cenu/atlaižu politika "īpašiem" klientiem, tad tagad variet bez problēmām salikt katrai grupai katrai precei īpašu cenu (vai atlaidi, piem. 10%, kas strādā visām cenām, bet tikai īpašai klientu grupai). Patiesībā ļoti ērti un laiku ietaupoši.

Otrkārt, ir pievienota apmaksas veida izvēle rēķinos (arī, lai palielinātu savietojamību ar 1C). Tagad variet ieslēgt apmaksas veidu un, atkarībā no darba metodes, vai manuāli vai automātiski, rēķinam var tikt iestatīts apmaksas veids.

Strādājam pie pilnas sasaistes ar 1C grāmatvedības uzskaiti. Grāmatveži jau zina, cik lēna ir šī programma un tāpēc drīzumā palaidīsim 1C Aizvietotājmoduli, kas nodrošinās visu rēķinu un noliktavas vadību caur mūsu zibensātro SYS. Grāmatvedim būs vajadzīgs 1C tikai, lai izveidotu atskaites un sarēķinātu bilanci.

Drīz pāriesim uz jauno programmatūras versiju.

Kā vienmēr - ja kas, zvaniet!

Jūsu WW7

29/11/2021 - Jaunais preču skelets (struktūra)

Atskaitos par pēdējām izmaiņām.

Ir pilnībā pārrakstīta preču struktūras (skeleta) sistēma.

Agrāk tā bija izveidota diezgan primitīva: datu lauki, kas bija piesaistīti pie preču kategorijām, un kurus lietotājs varēja aizpildīt preces kartiņā.

Tagad lietotājs var veidot datu ievada grupas (strukturēt datu ievadu), ko pēc tam varēs izmantot ne tikai preces kartiņā parametru ievadei, bet arī daudz uzskatāmāk izmantot interneta veikalā preču filtros un preču salīdzināšanas modulī.

Ir pielikts viens papildus lauku grupas tips - "viens no daudziem", kas rezultātā preces kartiņā tiks parādīts kā izlecoša izvēle no šajā grupā iekļautajiem "ieķeksējamajiem" laukiem. Tas tika izveidots, lai samazinātu liekos dialoga elementus, kas ir izvietoti ekrānā, un novērš datu operatora uzmanību.

Tātad, parastās lauku grupas, kas apvieno vairākus preču skeleta laukus, un īpašā grupa "viens no daudziem" ir galvenās, preču struktūras izmaiņas mūsu SYSā.

Ja ir jautājumi, rakstiet.

25/10/2021 - Izmaiņas galerijās, preču kartiņā, autoģeneratorā un 1C:Uzņēmums savienotājsistēmā

Pēc ilgākas klusēšanas atskaitos par jaunumiem SYSā.

Pirmkārt, galerijās ir ielikta viena ļoti noderīga funkcija - attēla aizvietošanas (replace) iespēja. Tas noder situācijās, kad attēlu kārtību NEDRĪKST izjaukt, bet kaut kāda viena bilde ir jānomaina. Piemēram, preces profila bilde. Vai mājas lapas slaidu šova viens noteikts slaids. Tagad, mainot bildi varēsiet apskatīties gan to, kā jaunā bilde ievietosies vecās bildes vietā un varēsiet izvēlēties, vai jāapgriež gali, ja malu attiecības nesakrīt. Tie, kas administrē mājas lapas, bieži vien ir saskārušies ar to, ka bilde maiņa ar pirmo piegājienu nav labi sanākusi. Šeit varēsiet testēt jauno bildi vēl pirms tā būs nonākusi serverī.

Otrkārt, ir izveidota iestatījumu lapa 1C:Uzņēmums sistēmas savienošanas parametru administrēšanai. Tāpat ir pielikts visu paveikto dialogu ar 1C:Uzņēmums apskates žurnāls.

Treškārt, rēķinu autoģeneratorā ir ielikta iespēja izveidot "ienākošos" rēķinus. Kam šāda nevajadzīga iespēja? Tikai, lai varētu rēķināt savus plānotos ikmēneša/ikgadējos izdevumus. Citiem vārdiem, nākotnes izdevumu plānošanai. Pēc kāda laika parādīsies budžeta plānošanas modulis, tur arī šī autoģenerēšana tiks izmantota.

Ceturtkārt, vairākas vajadzīgas lietas ir ieliktas preču administrēšanas modulī. Pirmā lieta, kas ļoti traucēja lielajiem tirgotājiem, bija standarta saraksts ar preču kategorijām. Tie, kam preču kategorijas ir vairāk par 20, ir neērti ar tādu sarakstu strādāt. Tagad tas ir aizvietots ar kombo-sarakstu, kurā var ar klaviatūras palīdzību atrast jebkuru kategoriju. Otrā lieta ir saistīto preču savienotājbloks, kas ir nepieciešams internetveikaliem, lai varētu parādīt citas preces, kas var tikt saistītas ar izvēlēto preci (piem, uzgrieznis un skrūve vai 15" riepa un 15" disks). Trešā lieta ir nedaudz pielabots preču skeleta saraksta izvades forma.

Pagaidām tas ir viss.

Strādājam ļoti cītīgi.

09/08/2021 - Atjauninājumi

Pirmkārt, kodola atjauninājums - tagad sistēmas versija ir 12.2.

Otrkārt, sistēmas fona iestatītājs ir salabots un jaunā versija tiks ielādēta ar daudzkrāsainā virpuļa animāciju, nevis pie tukša ekrāna.

Treškārt, ir ielikti jauni elementi attēlu galeriju pilnekrāna apskatē. Tagad sistēma katrai bildei papildus rāda aprakstu (ja tāds ir), oriģinālfaila izmēru un faila pēdējās maiņas datumu un laiku.

Ja kaut kas neiet, lūdzam ziņot.

10/07/2021 - Jaunā versija

Esam pārgājuši uz 12. versiju. Šoreiz jaunās versijas iestatīšana notika daudz ilgāk un grūtāk, jo tika aizskarti vairāki sistēmas moduļi un bija jādomā, kā tos visus piedarbināt tā, lai viss turpinātu strādāt bez problēmām. Cerams, ka esam šo mērķi sasnieguši. Jebkurā gadījumā - ja rodas problēma, rakstiet bez kavēšanās.

Pagaidām jaunas funkcijas nav pieliktas klāt, taču ir piestrādāts pie koda tīrīšanas, optimizēšanas un apjoma samazināšanas, tā ka tagad sistēmai būtu jāstrādā vēl labāk, nekā agrāk.

Gaidam atsauksmes!

27/06/2021 - Jaunumi divu mēnešu garumā

Pēdējo divu mēnešu laikā ir ieliktas vairākas pilnīgi jaunas un negaidītas lietas, kas uzlabos ne tikai mūsu klientu produktivitāti, bet arī palīdzēs paplašināt naudas plūsmu un piesaistīt jaunus klientus.

Pirmkārt, esam pieslēguši lojalitātes programmu UDS. Tā ir pieejama visiem internetveikalu īpašniekiem. Pieslēgšana un adoptēšana ir gauźām vienkārša - vairāk par 2 darba dienu laiku neaizņems. Tas attiecas tikai mūsu esošajiem klientiem.

Otrkārt, laba ziņa ne tikai mūsu klientiem, bet arī tiem, kuri grib par tādiem kļūt. Esam izstrādājuši vienkāršu vienas lapas (landing page) interneta vietnes (interneta saita) šablonu, kuru varam par velti uzlikt visiem tiem, kam vēl nav savas mājas lapas. Kā "noslēpumu" varam pačukstēt, ka Google kompānija jūnija sākumā uzlika sava softa atjauninājumus tā, ka puse no pasaules lielajiem saitiem uzreiz nokrita reitingos. Turpmāk Google ņems vērā ne tikai to, ka ir interneta vietnes mobilā versija, bet arī lapas ielādes ātrumu un lapas šablona stabilitāti saita ielādes procesā. Vēlam visiem, lai šie jaunie standarti neietekmētu reitinga pozīcijas. Mūsu klienti par to var būt mierīgi (patiesībā šis bija tas iemesls, kāpēc divus mēnešus klusējām). Šis šablons ir ne tikai SEO optimizēts, bet arī ir izveidots, lai iekļautos jaunajos standartos.

Treškārt, esam pilnībā pārrakstījuši kontaktu vēstures sistēmu. Tas ir tas, ko parastie cilvēki sauc par CRM (kaut arī CRM ir pilns datu komplekss). Kaut arī vēl neesam uzrakstījuši speciālu sadaļu par kontaktu vadību, bet pāris vārdos - šī sistēma ir pilnībā integrēta visos apakšmoduļos, kur tiek izmantoti klientu dati - rēķini, dokumenti, struktūrvienības, apmeklējumi, preču plūsma. Drīzumā uzliksim mobilo aplikāciju, lai būtu ērtāka klientu datu vadība ne tikai birojā, bet arī ceļā. Vecajā sistēmā nebija vairākas vitāli nepieciešamas lietas, tāpēc mēs to nereklamējām. Ja vajag, rakstiet - pieslēgšanas jautājums tiks atrisināts 5 minūšu laikā.

SYS7 - ar sveicieniem pagājušajos Jāņos.

18/04/2021 - Noliktavas uzskaites papildinājumi

Pa pagājušām divām nedēļām ir nākuši šādi tādi uzlabojumi noliktavas uzskaitē un preču kataloga vadības sistēmās.

Pirmkārt, esam pārstrādājuši preču atlikumu aprēķinu kārtību. Tagad atlikumu norakstīšana notiks daudz ātrāk. Bijām pamanījuši, ka, ja preču kustības operāciju skaits pārsniedz aptuveni simts tūkstošus operāciju, sistēma sāk piebremzēt pie preču atlikumu koriģēšanas (norakstīšana un atgriešana). Tagad tā vairs nebūs. Tie, kas bija pieraduši pie tā, ka sistēma kādu sekundi "domā" norakstot preci, nebrīnieties. Atlikumi tiek koriģēti, bet ļoti ātri.

Otrkārt, tekošā vidēji svērtā cena tiek saglabāta preču katalogā kā "ienākošā cena". Citiem vārdiem, preču katalogā vairs nevajag rakstīt ienākošo cenu, jo tā var tikt mainīta katru reizi, kad jauna prece ienāk noliktavā.

Tas pats notiek ar lauciņu "alikumi uz vietas". Agrāk bijām domājuši to izmantot tikai tiem klientiem, kam nav pieslēgta noliktavas uzskaite, bet ir pieslēgts internetveikals, lai varētu manuāli likt tekošos atlikumus vai automātiski importēt atlikumus no ārējiem preču piegādātājiem. Principiāli nevienam klientam nekas nemainās, tikai tas, ka turpmāk tie, kam ir pieslēgta noliktavas uzskaite, katrai precei varēs redzēt tekošos atlikumus un tekošo iekšējo noliktavas cenu ne tikai apgrozījumu pārskatā, bet arī preču katalogā - gan kataloga tabulā, gan katras preces kartiņā.

Sakarā ar to, ka izmaiņas ir veiktas trīs dažādos moduļos, var gadīties nesaprašanas aprēķinos vai citas kļūdas. Lūdzam par tām ziņot nekavējoties.

05/04/2021 - Pavadot Lieldienu brīvdienas

Priecīgas pagājušās 2021. gada Lieldienas!

Kopš pēdējā ieraksta ir pagājis laiciņš - gandrīz mēnesis, tas nozīmē tikai to, ka ir bijis ļoti daudz darba.

Pirmkārt, SYS7 ir pārcēlies uz jaunāko versiju - tā ir 12. Kaut arī viss ir iztestēts, bet visādi brīnumi var gadīties - rakstiet!

Otrkārt, ir pielikta speciāla sadaļa, kur tie, kam ir tiesības, var redzēt datu apmaiņas žurmālu ar grāmatvedības uzskaites programmu 1C. Ja kāds ir palaidis garām tādu ziņu, steidzam atkārtot - katrs uzņēmums, kas savā grāmatvedībā izmanto programu 1C, var pieslēgt datu apmaiņu C1 <=> SYS7 un izmantot lēno un slikti uzrakstīto 1C kā ārējo datu bāzi, ar kuru notiek tikai sintētisko kontu datu apmaiņa bilancei, un mūsu SYS7 izmantot kā programmu, kas nodrošina dialogu starp cilvēku un datoru, kā arī nodrošina noliktavas uzskaiti un dokumentu apstrādi - gan finanšu (rēķini, pavadzīmes), gan citus papīrus (līgumi, rīkojumi, akti utt), kam SYS7 arī pamatā bija domāts. Tas ne tikai simtiem reižu paaugstina darba ražīgumu, bet arī samazina licenču izmaksas, jo samazinās izmantojamo 1C licenču skaits.

Treškārt, ir izlabota problēma ar Google Chrome ierobežojumiem web aplikāciju instalēšanā. Turpmāk aplikācija atkal pati visu ielādēs no servera, ieinstalēsies pārlūkā un palaidīsies kā agrāk.

Ceturtkārt, ir ielikta papildus filtra opcija klientu meklētājā - tagad klientus var filtrēt arī pa klientu grupām. Bijām par to piemirsuši.

Piektkārt, visiem mūsu WEB klientiem ir iespēja bez maksas pieslēgt savos saitos jauno SEO moduli. Ja esam kādu aizmirsuši, tad atgādiniet par sevi. Jaunais SEO modulis ir iztestēts no visām pusēm un strādā tā, kā nākas.

Pagaidām tas ir viss.

Grāmatvežus apsveicam ar jaunā finanšu gada sākšanos. Un jūtam līdzi...

07/03/2021 - Preču katalogs

Svarīgas izmaiņas visiem internetveikalu lietotājiem!

Preču katalogā ir pievienota jauna funkcija - preču akciju atlasītājs.

Nospiežot pogu "Tikai akcijas" sistēma parādīs tikai tās preces, kurām ir ieķeksēta pazīme "Akcijas prece".

Par cenām preču kataloga tabulā:

tie veikali, kas ievada "Cena pārdošanai" un "Cena bez akcijas", principiāli nekas nemainās - varēsiet mainīt cenas tāpat, kā agrāk;

tie veikali, kam preces kartiņā ir "Cena pārdošanai" un "Akcijas cena", akcijas precei pārdošanas cena ir akcijas cena. Lūdzam to ņemt vērā - mainot kataloga preču tabulā akcijas precēm pārdošanas cenu, patiesībā tiek mainīta akcijas cena. Vai tādā veidā radīsies cenu putra? Nē, jo loģiski, ka pārdošanas cena akcijas precēm ir akcijas cena un tas bija izdarīts šādā veidā, lai ērti un ātri varētu mainīt cenas, neatverot katras preces kartiņu atsevišķi.

Mūsu firmas lapa ir dabūjusi arī krievu valodu. Variet palasīt, ja ir vēlēšanās: https://sys7.lv/ru

28/02/2021 - Jaunumi preču katalogā - svītrkodi un preču kritiskie daudzumi

Turpmāk katrs lietotājs savā noliktavā varēs izmantot svītrkodu, lai:

 1. izveidotu rēķinu/pavadzīmi - izvēlēties preci turpmāk varēs skenējot svītrkodu.
 2. veiktu inventarizāciju - lai ieliktu preču faktiskos atlikumus, varēs noskenēt svītrkodu, sistēma atradīs preci un piedāvās ielikt skaitli.

Svītrkodam nav nepieciešama speciāla ierīce - variet izmantot mobilo tālruni ar iebūvēto kameru. Mūsu aplikācija strādā ar visiem modernajiem viedtālruņiem.

Noliktavu pārziņiem vai sagādes daļai ir pievienota daždien ļoti noderīga lieta - preču atlikumu minimālais kritiskā daudzuma indikators. Tas ir skaitlis, kuru lietotājs piesaista pie veselas preču kategorijas, un šis skaitlis norāda minimālo normālo preču daudzumu, kuram būtu jābūt noliktavā. Ja atlikumi nokrīt zem šī daudzuma, parādās konfigurācijas izvēle:

 1. tiek izsūtīts e-pasts ar brīdinājumu par to, ka kādai precei atlikumi ir sasnieguši kritisko minimumu,
 2. vai arī jebkurā laikā variet izmantot preču apgrozījumu pārskatu ar izceltu tās preces rindu, kurai atlikumi ir kritiski maz.

Šādas tādas lietas arī ir pamainītas:

 1. klients var noslēpt nevajadzīgās cenas preču katalogā
 2. akcijas cenu menedžments ir pārveidots, lai būtu loģiskāks - turpmāk akcijas preču cena var būt viena no divām:
  1. izejošā cena un cena bez akcijas
  2. pilnā cena un akcijas cena

Kam tas ir aktuāli, jautājiet!

20/02/2021 - Jaunumi preču uzskaitē

Kopš pēdējā ieraksta ir pagājušas divas nedēļas.

Pa šo laiku ir izlabotas un pieslīpētas diezgan daudz nepilnības un kļūdas. Pārsvarā tās skāra failu/attēlu galeriju menedžmentu.

Gribētu atgādināt kā strādā attēlu un citu failu ielāde preču galerijās:

 • ja precei nav piesaistīta galerija, sistēma pie jaunu failu ielādes (ja nav failu, galerija netiek izveidota) mēģinās meklēt galeriju ar preces nosaukumu (ja preci sauc "Skrūve", tad arī galerijas nosaukums būs "Skrūve"). Ja tāda galerija ir, tā tiks piesaistīta pie preces ar visu galerijas saturu. Ja nav, tā tiks izveidota. Jaunajai galerijai galeriju grupas nosaukums būs tāds pats, kā preču kategorija.
 • ja precei galerija ir piesaistīta, acīmredzot visi ielādējamie faili tiks tajā ielādēti un redzami.
 • zem galeriju izvēlnes ir tiešā saite uz galeriju vadības paneli, kur var failus izdzēst (ja ir tāda vēlēšanās) un mainīt sīktēlu izmērus.
 • ja vairākām precēm būs vieni un tie paši faili, tos var nelādēt katrai precei atsevišķi, bet piesaistīt manuāli izvēloties vajadzīgo galeriju caur galeriju izvēlni.

Par preču galerijām tas ir viss.

Preču katalogā ir jauna funkcija - noliktavas pozīcijas koda piesaiste katrai precei.

Tiem, kas strādā ar noliktavas uzskaites funkciju, būs noderīgi zināt, kurā vietā katra precei vajadzētu atrasties. Ja noliktavā ir desmit nosaukumu, tad, iespējams, šāda vietu kodifikācija būs lieka. Toties, ja nosaukumu ir simts un vairāk, ja ir vairāki plaukti vairākos stāvos, šāda kodifikācija būs ļoti noderīga gan preču izsniegšanai, gan izvietošanai, gan inventarizācijai. Kods ir brīvi rakstāms laukā, to kodu varēs dabūt ārā inventarizācijas aktā.

Ja ir jautājumi, laipni lūdzam tos uzdot.

05/02/2021 - Klasifikatori un to pievienošana

Kas ir klasifikatori?

Tie ir statiskie (nemainīgie) dati, kas tiek izmantoti daudzās vietās, kā piemēram, krāsu nosaukumi. Lai katrai automašīnai, drēbju gabalam vai burtnīcai nerakstītu "zils" vai "sarkans", tiek pielietoti klasifikatori, kas tiek ievadīti tikai vienu reizi, un pēc tam tos izvēlas no saraksta katrā vajadzīgajā dialoga logā.

Kāpēc tie ir izdomāti?

Pirmkārt, tas samazina aizņemto vietu datu bāzē.

Otrkārt, samazinās kļūdīšanās iespēja, jo "melns" un "Melns" bieži vien nav viens un tas pats.

Treškārt, iespēja grupēt datus pēc vienādiem vienumiem.

Klasifikatori sistēmā tiek izmantoti vairākās vietās. Lai atvieglotu to pievienošanu, esam paplašinājuši klasifikatoru izvēles funkcionalitāti ar pievienošanas [+] pogu. Ja to redzat, tas nozīmē, ka varēsiet pievienot klasifikatora ierakstu, ja uz tās uzklikšķināsiet. Klasifikatora labošanas opcija ir liegta, jo klasifikatori ir sensitīvo datu kategorijā - ne izdzēst, ne labot tos nedrīkstēs, tāpēc, lūdzu, padomājiet pirms pievienosiet ierakstu. Sliktākajā gadījumā - rakstiet mums, mēs tos datus labosim vai dzēsīsim, ja tie dati nebūs izmantoti.

Sakarā ar to, ka klasifikatori ir starp sensitīvajiem datiem, ir izveidota speciāla tiesību grupa "klasifikatoru labošana". Ja jums nav tiesību pievienot klasifikatorus, bet jums to vajag, lūdzu rakstiet un mēs to pievienosim.

21/01/2021 - Transporta datu bāzes menedžments

Tagad arī šī SYSa daļa ir pilnībā pārrakstīta. Vecais modulis ir atslēgts.

Ir pieliktas papildfunkcijas, kā piem. iespēja tulkot aprīkojumu (preces skeletā). Tagad gan veidojot preces aprakstu, gan kārtojot auto aprīkojumu (abas apakšsistēmas lieto preces skeleta funkciju), ir iespēja pārslēgt izskatu - vai izmantot oriģinālo tekstu, vai izlaist cauri iekšējam tulkotājam.

Kopējā mašīnu sarakstā ir iespēja mainīt attēlojamos stabiņus.

Ja kaut kas neiet - lūdzu rakstīt.

16/01/2021 - Versijas atjaunojums

Atkal esam atjaunojušies uz nākošo programmatūras versiju.

Tagad tā ir 11.0.9.

Kā vienmēr, neko nevajag darīt, programmatūra atjaunojas automātiski.

Ja ir problēmas, rakstiet!

11/01/2021 - Decentralizācija

Šodien uzsāku galveno globalizācijas etapu.

Turpmāk ziņas tiks ņemtas no SYS7 mājas lapas.

Ko tas nozīmē? Priekš jums nekas nemainās, izņemot to, ka turpmāk šīs pašas ziņas varēs redzēt arī SYS7 mājas lapā un, turpinot darbu pie integrācijas feisbukā un tviterī, pēc tam arī tur ziņas tiks automātiski ieliktas.

Kā vienmēr - ja kaut kas nav skaidrs, izmantojiet kontaktformu.

04/01/2021 - Jaunais gads 2021

Visiem vēlu laimīgu Jauno gadu!

Daudz vairāk prieka, veiksmes un gaišuma!

Kaut arī pagājušais gads nav bijis notikumiem bagāts, varu teikt, ka SYS ir palicis ātrāks, spēcīgāks, drošāks un paplašinājis funkcionalitāti.

Ja ir kaut kas sakāms, lūdzu uz kontaktformu!

13/12/2020 - Drošības pastiprināšana

Sakarā ar to, ka ir aktivizējušies datu zagļi un drošības caurumu meklētāji, esmu ielicis datu šifrēšanu. Šifrēšanas algoritmi ir vairāki, tie mainās bez noteiktas sistēmas, kā arī dešifratoru atslēgas. Citiem vārdiem - tagad pie datiem vairs tik viegli nevarēs tikt klāt, ar ko es arī mūs visus apsveicu. Tas gan nedaudz palielina interneta pārlūku datora procesoru slodzi, bet man liekas, ka tas ir tā vērts.

Kaut kas var neiet, tā ka uzreiz mani meklējiet un es to ar steigu labošu.

15/11/2020 - Tehniķu apmeklējumu statistika

Ir izveidota speciāla sadaļa zem atskaitēm - apmeklējumu statistika.

Uz turieni arī ir pārcēlies saraksts ar nepiesaistītiem objektiem.

Pagaidām tur ir 2 atskaites - nepiesaistītie objekti un apmeklējumu summārā statistika. Plānā ir vēl citas apmeklējumu atskaites.

14/11/2020 - Jaunā versija

Iznākusi jaunā SYS versija. Kaut arī esmu visu notestējis, kaut kas varēja paskriet garām.

Ja kas - rakstiet!

11/11/2020 - Autoģenerators

Pieliku autoģeneratora priekšskatījumu. Tagad, kad rediģēsiet autoģeneratora rindas, varēsiet redzēt arī rezultātu, kā rinda tiktu noģenerēta uz šodienu. Protams, ka kļūdas iespējamas.

Kā vienmēr - ja kas neiet, rakstiet!

25/10/2020 - Telpu plānu apakšsistēma

Beidzot pasludinu par vecā SYSa telpu plānu apakšsistēmas aizvēršanu.

Viss, kas bija vecajā, ir jaunajā. Jaunajā ir vairāk, nekā bija vecajā. Un, protams, jaunais ir labāks par veco.

Ja kas, rakstiet.

21/10/2020 - Telpu plāni

Ir pielikta telpu plānu īpašnieka maiņas opcija. Noderēs tajos gadījumos, kad uzņēmums maina rekvizītus. Ja objektam ir piesaistīts skeneris, tad, lai pārceltu visus skeneru punktus uz jauno firmu, jāieliek attiecīgais ķeksis. Jāatceras, ka skenera dati ceļo līdzi pašai kodu kartei. Ja nevajag pārcelt skenējumu vēsturi, tad vecā karte jāmet ārā un jāliek jaunajam objektam jauna karte.

27/09/2020 - Rēķinu reģistrs

Pielikta papildus funkcija - uzlecošais rēķina satura apskates logs, lai nevajadzētu vērt vaļā rediģēšanas režīmu, lai tikai apskatītos, kas rēķinā ir iekšā.

Tā strādās, ja klikšķina uz jebkuru no rēķina rindas sadaļām, izņemot rēķina numuru un partnerfirmas nosaukumu. Tāpat ir pieliktas 2 papildus pogas - gan šai funkcijai, gan rediģēšanai (kārtības labad).

Ceru, ka tā noderēs ērtākai sistēmas lietošanai.

23/09/2020 - Kļūdu labojumi un papildinājumi

Preču katalogā - nebija līdz galam iztestētas lietotāju cenu grupas. Tagad visam būtu jāstrādā.

Autoģeneratorā pielikts rēķinu tipa filtrs. Ja autoģenerators ģenerē džādu tipu rēķinus (piemēram, regulāros faktūrrēķinus un izdevumus), tagad tos var ērti atfiltrēt.

Telpu plānu apakšsistēmā ir pabeigts darbs ar kontrolpunktiem. Tos var gan labot, gan pārvietot. Drīz slēgšu nost veco sistēmu.

03/09/2020 - Rēķinu dublēšana

Esmu pielicis rēķinu kopēšanas iespēju. Agrāk varēja no faktūrrēķina izveidot pavadzīmi. Tagad šī poga dos iespēju kopēt jebkuru finanšu dokumentu uz citu - gan faktūrrēķinu uz faktūrrēķinu, gan pavadzīmi, gan avansa rēķinus. Cerams, tas atvieglos Jūsu darbu.

01/09/2020 - 1. septembris

Uz 1. septembri visiem bijušajiem bērniem esmu ielicis tetri.

To atradīsiet zem Profils->Izklaidei.

24/08/2020 - Avansa rēķina pievienošana

Lai vieglāk būtu atrast un redzēt, pieliku avansa rēķina pievienošanai speciālu izvēlnes vienību. Tā atrodas zem izejošo rēķinu izvēlnes

19/08/2020 - Avansa rēķini

Rēķinu reģistrā ir jauns filtrs - AV, kas parādīsies, ja reģistrā ir ielikts avansa rēķins. Grāmatveži zin, ka avansa rēķins ir speciāls dokuments, ar kuru jāstrādā īpaši. Tāpēc tas tiek nodalīts no visiem citiem rēķiniem kā pavadzīmes no faktūrrēķiniem.

Lūdzu testējiet un kritizējiet. Ja kas, esmu jūsu rīcībā.

11/08/2020 - Jauni mainīgie šablonos

Vienu dienu iedomājos, ka lietotājam jādod izvēlēties, kādu datuma formātu izmantot dokumentos - tāpēc tagad ir pielikti papildus mainīgie datumiem, lai varētu uzlikt latviskāku datumu - kā piem. 10/08/2020 nevis 2020-08-10, kā ir pieņemts datorpasaulē. Skatieties špikerī.

09/08/2020 - Piegādes adreses

Turpmāk, ja sistēmā būs piereģistrēta atsevišķa piegādes adrese (piem., kas nāk no PayPal vai no mājas lapā reģistrēta lietotāja), to un pārējās varēs redzēt klienta kartiņā, pasūtījuma rēķinā un rēķinā, ja šablonā ielikt visi mainīgie.

Vienam klientam var būt neierobežoti daudz piegādes adreses.

20/07/2020 - Rēķinu lielā izsūtīšana

Turpmāk, kad rēķini tiks izsūtīti lielajā rindas procesā, tie fonā tiks sadalīti pa paketēm un šīs paketes tiks sūtītas viena pēc otras. Pagaidām paketes izmērs ir 50. Ja gribēsiet mainīt, ielikšu speciālu vienību iestatījumos.

18/07/2020 - Rēķinu reģistrs

Turpmāk sistēma atcerēsies lappuses numuru rēķinu reģistrā vienas sesijas ietvaros. Lappuse metīsies uz pirmo, ja mainīsies naudas kustības virziens vai kārtošanas secība.

29/06/2020 - Vēlreiz rēķini

Pārtaisīts rēķinu registrs tā, lai mobilā versija arī būtu lietojama.

27/06/2020 - Rēķini un sistēmas jaunā versija

Piektdien pārgājām uz jauno, 10. versiju.

Tagad esam versija 10.0.0

Ar to nepietika, gribēju kaut ko vairāk un še tev: jaunā rēķinu versija. Aizvācu veco lappušu dalītāju, tagad tas ir jauns un ātrs. Tas pats ar reģistra tabulu - pārslēdzos uz citiem tabulu veidošanas principiem. Ceru, ka viss strādās bez kļūdām un ātrāk, nekā pirms tam.

Kā vienmēr pēc globālām izmaiņām - ja kas, rakstiet, labošu uz karstām pēdām.

17/06/2020 - PayPal

Šī ziņa noteikti būs interesanta visiem tiem, kas nodarbojas ar e-komerciju un tirgošanos ar interneta palīdzību.

Ir pievienota PayPal norēķinu apakšsistēma.

Kā to izmantot SYSā? Kā vienmēr, es dodu (vismaz) divus ceļus:

1. ielikt interneta veikalā iespēju ielikt grozā preci un norēķināties caur PayPal - man jāpieliek tāda funkcija internetveikalā un variet strādāt

2. ja jums nav internetveikala, bet gribiet paņemt naudu apejot Latvijas bankas - man jāatļauj SYSā pieeja PayPal-am un tad varēsiet pieprasīt caur PayPalu uz savu e-pasta adresi kaut kādas naudas (patiesībā tam SYS nav vajadzīgs, bet lai būtu).

Jebkurš no šiem ceļiem prasīs kaut kādas investīcijas no Jūsu puses, tā ka piesakieties.

Kas ir PayPal? Lūdzu lasīt šeit

04/06/2020 - Izmaiņu vēsture - turpinājums

Pielikta rēķinu galvas izmaiņu vēsture. Kam ir pieeja, to var redzēt attiecīgajā rēķinu redaktora apakšsadaļā.

Kam vajag pieeju, griezieties.

Turpināšu strādāt pie pavadzīmju rindu izmaiņu parādīšanas. Noteikti, ka tas būs pie galvas izmaiņām, tikai vēl nezinu, kā tas izskatīsies

03/06/2020 - Izmaiņu vēsture

Ir pabeigts darbs pie izmaiņu vēstures attēlošanas.

Pagaidām vēl tikai klientu datu bāzē.

Tie, kam ir piešķirtas attiecīgas tiesības, varēs redzēt pie klienta profila augšējā labajā stūrī saiti uz izmaiņu vēsturi, ja tāda ir.

Tāda pat saite būs pie rēķiniem, bet vēlāk.

01/06/2020 - Rēķinos

Lai paaugstinātu drošību un samazinātu kļūdu iespēju, ir ieliktas speciālas tiesības rēķinu galvu labošanā:

 • atļaut uzlikt apmaksas - tikai īpaši lietotāji drīkstēs uzlikt apmaksas rēķinos
 • atļaut noņemt apmaksas - atļauja noņemt apmaksas pazīmi apmaksātajos rēķinos

Kam vajag, piesakieties, jo citādi nevarēsiet uzlikt vai noņemt rēķina apmaksu

27/04/2020 - Negatīvie rēķini

Kļūda ir izlabota. Paldies visiem, kas palīdzēja testēt - tagad rēķinos daudzumi būs ar pareizajām zīmēm un ar pareizajām summām.

Tāpat ir salabota atlase pa virzieniem. Piemēram, kredītrēķins būs pie izejošajiem rēķiniem, nevis ienākošajiem.

Pagaidām rēķina tips (pie rēķina galvas) nav obligāts, pēc kāda laika vairs nebūs opcijas "bez tipa", vismaz noklusētais tips liksies virsū.

Nākošais, kas man jāsataisa, ir rēķinu daļa firmas kartiņā. Pēc tam būs kārta pārskatiem (vienīgais, par ko varu iedomāties, kas mainīsies, ir avansa rēķinu aprēķins).

Turpmāk varēsiet veidot izdevumu daļu. Pēc kāda laika parādīsies "izdevumu" sadaļa, un, kā sekas, arī pilnā sintētiskā uzskaite un peļņas/zaudējumu aprēķins.

26/04/2020 - Lielās izmaiņas rēķinu uzskaitē

Gan jau, ka esiet pamanījuši, ka zem rēķinu izvēlnes ir parādījušies vairāki papildus elementi.

Beidzot, pēc lietotāju lūgumiem, esmu nodalījis rēķinu ievades apakšistēmā visus finananšu dokumentus pēc "virzieniem" - izejošie, ienākošie, iekšējie.

Fundamentālas izmaiņas ir skārušas tikai ienākošos dokumentus - vairs nav jāvada negatīvs skaits. Ienākošajiem dokumentiem skaits vienmēr tiks saglabāts un parādīts negatīvs (matemātiski tas nozīmē, ka, saglabājot -10, tas pareizināsies ar -1 un rezultāts būs 10, un otrādi, saglabājot 10, saglabāsies -10, tas pats pie atvēršanas). Vienkārši runājot - ienākošie dokumenti tagad rādīsies tā, kā tiem būtu jārādās uz papīra, bez negatīviem skaitļiem. Sintētiskajā uzskaitē (apgrozījumu pārskati un tml.) viss paliek pa vecam - ienākošās lietas būs negatīvas.

Ir ieviests rēķina tips. To var izvēlēties pie rēķina "galvas". Ja nav izvēlēts tips, sistēma ieliks noklusēto un tas strādās "pa vecam" - negatīvie rēķini skaitīsies ienākošie, pozitīvie - izejošie. Izejot no izvēlētā rēķina tipa, ar rēķinu varēs veikt nestandarta darbības (piem., avansa rēķins).

Lai Jūs nešokētu ar aprīļa pilieniem, emu saglabājis arī "veco" sistēmu. Tas ir "Pilnais reģistrs" rēķinu izvēlnē. Iesaku sākt strādāt jaunajā sistēmā, ar veco tikai tad, ja izlīdīs šmuce.

Laipnu lūdzu testēt.

Ja izlien šmuce, rakstiet. Labosim...

22/04/2020 - Rēķini

Sakarā ar izrādīto lietotāju interesi, esmu sācis darbu pie rēķinu nodalīšanas pēc to būtības. Pagaidām esmu izdalījis 3 (plus vienu) grupas:

 1. izejošie rēķini - parastie, kurus izraksta, lai saņemtu naudu
 2. ienākošie rēķini - parasti saukti par izdevumiem, kas būs vēl papildus sadaļa, lai varētu vienā vietā "vilkt kopā galus"
 3. iekšējās pavadzīmes - neskaidrošu
 4. vēl nav, bet kā nākošais būs - avansa rēķini, kas neparādīsies nekur citur kā tajā sadaļā

Nē, es neesmu pazudis, viss notiek, es strādāju pie lielām lietām, kas skars visus SYSa lietotājus

25/03/2020 - Jaunumi

Pateicoties kroņvīrusam, varu piesēsties pie SYSa atjauninājumiem.

Esmu pabeidzis favorītu lapu. Tagad varat biežāk izmantotās funkcijas samest favorītos.

Tas notiek tā:

 • ieslēdziet rediģēšanas režīmu
 • augšējā izvēlnē atrodiet funkciju, kuru gribas iemest favorītos
 • klikšķiniet tai virsū
 • favorītu sarakstā parādās poga ar attiecīgu nosaukumu
 • to var izlabot, lai būtu saprotamāks, tam domāta rediģēšanas poga
 • ja tā funkcija vairs nav "bieži izmantojamo" sarakstā, to var izmest ar dzēšanas pogu
 • neaizmirstiet pogu "saglabāt"

Viss jūsu ērtībām.

Neslimojiet un dzeriet C vitamīnu!

10/03/2020 - Atgriezeniskā saite

Turpmāk atgriezeniskās saites links būs redzams visa SYSa ietvaros.

Papildus tam esmu pielicis starta lapā tabuliņu ar visām kļūdām, kuras jūs būsiet man ierakstījuši caur šo formu. Tur būs redzams arī padarītā darba progress procentos. Kļūdas varat redzēt tikai tās, kuras rakstījāt paši. Svešos paziņojumus neredzēsiet.

Tā ka nekautrējieties, rakstiet visu, kas ir uz sirds.