Attēli un citi faili

Kāpēc speciāla sadaļa šim visnotaļ saprotamam modulim?

Visi saprot, ka fotoattēli, videofaili, dokumenti no datora skatu punkta ir tikai faili. Kā tie tiek izmantoti - to nosaka programma, ar ko tie faili tiek izmantoti.

Vismazāk saprotama lieta "parastajiem" cilvēkiem (ne datorspeciālistiem) ir - kāpēc šim failam jābūt uz servera, ja es to varu nosūtīt pa e-pastu? ... vai ierakstīt flešatmiņā? ...vai optiskajā diskā?

Atbilde ir tāda: ja Jūs gribat šo failu izmantot dokumentos, kas tiek veidoti no sistēmas, ievietot savā mājas lapā, salādēt "mākonī", tos vispirms ir kaut kur jānoglabā. Ja mēs runājam par interneta telpu, tas tas ir serveris, kas ir pieejams 24 stundas diennaktī.

Lai atvieglotu un vienkāršotu šo procesu, ir speciāli izvedota programmatūra - SYS7 galeriju modulis. Tas ļauj:

  1. saglabāt failus - jebkādā formātā un jebkādā izmērā (saprātīgos apjomos)
  2. veidot failu bibliotēku - gan attēlu bibliotēku, gan dokumentu bibliotēku
  3. grupēt failus galerijās
  4. veidot galeriju grupas
  5. automātiski veidot fotogrāfiju sīktēlus
  6. automātiski aizsargāt attēlus ar ūdenszīmēm
  7. veikt vienkāršus attēlu pirmspublikācijas darbus - mainīt izmērus, pagriezt par 90/180/270 grādiem

Kas ir fotogrāfiju sīktēli?

Ja esat staigājuši pa interneta saitiem (par ko mēs nešaubāmies), visur esat redzējuši fotoattēlus, video klipus, dokumentus lejupielādei. Tas tiek organizēts ar aktīvajām saitēm, uz kuras, uzklikšķinot, atvērsies vai nu lielāka bilde, vai dialoga logs, kas piedāvās saglabāt failu Jūsu datorā. Saite ir zem teksta, piem. click here vai zem kāda maza attēla, kuru parasti sauc par ikonām (kas nav gluži latviski). Tās mazās "ikonas" arī ir sīktēli.

Kāpēc sīktēlus taisa? Fotoattēls pats par sevi var būt diezgan paliels fails, kas var lādēties datorā caur internetu vairākas sekundes. Ja Jūs neplānojat apskatīt to pilnā izmērā vai saglabāt savā datorā, lai to izmantotu vēlāk, pilna attēla ielāde būtu lieka resursu un datora noslogošana. Tāpēc parasti vienam attēlam sagatavo vairāku izmēru sīktēlus. Tie ielādējas daudzreiz ātrāk (sekundes daļas), nekā pilnā izmēra fotogrāfija. Pietiek ar vienu sīktēlu? Jā, bet Jūs varat ieplānot vidēja izmēra bildi mobilajai versijai, nedaudz lielāku bildi planšetdatoriem utt... 

Vai tā ir problēma? Jā, tā tiešām ir problēma. Ja saita apmeklētājam, lai izlasītu piecu teikumu jaunumus saitā, jāgaida, kamēr ielādēsies maza bilde, kas tam rakstam ir piesaistīta, tas manī izsauc nožēlu par saita veidotājiem un vēlēšanos piezvanīt saita īpašniekam un piedāvāt izlabot šo problēmu. Domāju, ka citiem šāda saita apmeklētājiem tas izsauktu vēlēšanos to aizvērt ciet vai piezvanīt savai interneta kompānijai, lai pasūdzētos par interneta ātrumu. SYS-ā šī problēma tiek risināta vienkārši - var iestatīt vairākus noklusētos sīktēlu izmērus - globālie, galeriju grupām, galerijai. Kad tas ir izdarīts, viss notiks automātiski. Un, atkarībā no galeriju grupas, sīktēlu izmēri var būt dažādi. Tas, ka galeriju grupas ir pakārtotas arī lapām vai preču kategorijām, arī būs patīkams pārsteigums tiem, kas ir strādājuši ar dažādām satura uzturēšanas sistēmām (CMS) un tiešsaistes preču katalogiem.

Kas ir ūdenszīmes un kam tās ir vajadzīgas?

Ja naudas banknoti paceļ pret gaismu un uzmanīgi to apskatās, var ieraudzīt dažādus simbolus, kas nav redzami normālā situācijā (atstarotā gaismā). Tās sauc par ūdenszīmēm. Naudaszīmēm ūdenszīmes ir viens no pretviltošanas aizsardzības līmeņiem.

Kas SYSā ir ūdenszīmes? Ja Jūsu mājas lapai ir oriģinālas fotogrāfijas, kuras Jūs negribētu redzēt svešos saitos, SYSā uz fotoattēliem varat uzlikt puscaurspīdīgu logotipa ūdenszīmi. Ja kāds gribēs "aizņemties" šo fotogrāfiju no Jūsu mājas lapas un ielikt savā mājas lapā, visi tās lapas apmeklētāji redzēs, kam īstenībā pieder šī fotogrāfija.

Ja jautājat, cik droša ir šī ūdenszīme? Vai to var dabūt ārā no bildes? Godīgi - tāda veida ūdenszīmes izdzēst vai iztīrīt protams, ka var. Tikai tas maksās daudz vairāk, nekā uztaisīt jaunas fotogrāfijas. Mūsu klienti ļoti augstu novērtē šādu fotogrāfiju ūdenszīmju apzīmogošanas iespēju, jo viens no lielākajiem izdevumiem preču interneta kataloga izveidē, ir kvalitatīvu fotoattēlu izveide. Neviens negrib maksāt par tām fotogrāfijām, kuras izmantos konkurenti savos interneta veikalos.

Faili vai attēli?

Ja mums kāds jautās - "vai var lapā ielikt dokumentu lejupielādei?", mēs atbildēsim - Jā!

Jo jebkurš attēls (fotogrāfija) ir fails, vienīgā atšķirība no citiem failiem ir tāda, ka tā būtība ir "attēls". Katram failam ir sava būtība - tas var būt dokuments (DOCX vai PDF), failu arhīvs vai eksela (Excel) tabula, bet SYS7 galerijā var ievietot jebkādu failu. Ir pat paredzēta automātiska saites izveidošana. Lai attēlotu failus lapā kā galeriju vai sīktēlus vai pat ieliktu visus sīktēlus lapā, lietotājam nav jāzin nekas no HTML, JavaScript vai PHP programmēšanas valodām. Jāieliek attiecīgais ķeksis un viss notiks pats no sevis.


Papildus informācijai lūdzu rakstiet mums.